\"\"


Audio a video telefóny

Komunikačné audio/video systémy, alebo tiež vstupné audio/video sytémy pozostávajú z troch hlavných častí. Prvou častou sú vstupné tablá alebo panely, ktoré sú najčastejšie umiestnené pri vstupných dverách. Tieto môžu byť audio, alebo video a môžu byť v rôznom farebnom či konštrukčnom prevedení - štandardné, antivandal, alebo historické. Súčasťou vstupných panelov sú tlačidlá na vyzvonenie užívateľa (spojenie sa s užívateľom). Môžu to byť klasické analógové tlačidlá, alebo to môže byť digitálna kódová klávesnica pomocou ktorej sa zvolí požadovaný užívateľ.

Druhou časťou systému sú prijímače umiestnené u koncového užívateľa. Pomocou prijímača komunikuje užívateľ s osobou, ktorá je pri vstupnom paneli a vyzvonila daného užívateľa. Aj tieto prijímače môžu byť audio, alebo video. Užívateľ má na výber z nasledovných druhov prijímačov.

Treťou časťou systému sú riadiace a napájacie jednotky, rôzne distribútori, blokové selektory, zosilňovače a reléové jednotky, ktoré sú umiestnené v rozvodovej skrini. Tieto jednotky slúžia na riadenie a napájanie celého systému.

Usporiadať podľa 
Výrobca 

Zdroj na DIN lištu 230VAC / 24 VDC - 2 A,

 Elektrický zámok s nízkym odberom vhodný pre

 Inštalačná sada audio vrátnika pre 1 užívateľa, 1x

 Zdroj na DIN lištu 230VAC / 15 VDC - 1 A,

 Zdroj na DIN lištu 230VAC / 24 VDC - 2 A,

 Elektrický zámok s nízkym odberom vhodný pre

 YmYyZTYwOD