Novinky

arr3Kamery pre bytové domy.Kamerové a zabezpečovacie systémy sú dnes neoddeliteľnou súčasťou nových alebo rekonštruovaných... arr3Systémy pre STK a PEK.Stanice technickej kontroly (STK) a pracoviská emisnej kontroly (PEK) majú povinnosť zaviesť od... arr3Prístupové systémy Impro.Prístupové systémy ImproX využívajú tzv. bezkontatknú technológiu. Preto pre prečítanie... arr3Bezpečnostné dvere BEDEX.Využite našu jedinečnú ponuku a objednajte si kvalitné bezpečnostné dvere značky BEDEX českej... arr3Protipožiarné dvere u nás v predaji.Rozšírili sme svoju ponuku o možnosť inštalácie a servisovania bezpečnostných protipožiarných dverí.... arr3Perimetrická ochrana majetku.Dodávame všetky komponenty pre kompletné zabezpečenie fotovoltaických elektrární, ako sú...

Anketa

Ako ste sa dozvedeli od našej stránke?

Od známeho 39% Cez internet 20% Len náhodou 21% Z počutia 20%


Systémy pre STK a PEK.

Stanice technickej kontroly (STK) a pracoviská emisnej kontroly (PEK) majú povinnosť zaviesť od januára 2013 monitorovací systém. Povinnosť zaviesť ho im ukladá novela zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách z dielne rezortu dopravy. Kamerový systém so záznamom bude súčasťou informačného systému takýchto pracovísk. Naša spoločnosť preto v rozširovaní svojej ponuky pre klientov poskytuje aj tieto služby zamerané na montáž a nastavenie monitorovacieho systému pre STK a PEK.

Preto Vám na základe vydaných metodických pokynov Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR pre vhodnosť monitorovacieho záznamového zariadenia používaného na monitorovanie stanice technickej kontroly, Vám v spolupráci so spoločnosťou GeoVision prinášame riešenie spĺňajúce tieto pokyny.

  • Overený systém GeoVision s možnosťou rozšírenia funkcií
  • Systém podporujúci prácu na viacerých linkách súčasne
  • Podpora prejazdných aj neprejazdných pracovísk

Naša firma je zaškolená na riešenia GEOVISION pre potreby STK a EK spoločnosťou GEMTECH s.r.o., ktoré si môžete overiť na stránkach TESTEK (kolonka aktuálne 01.03.2013) alebo tu

Monitorovacie záznamové zariadenie na STK je tvorené:

a) najmenej tromi záznamovými zariadeniami, ktoré vyhotovujú digitálne statické obrazové záznamy (snímky) a digitálny kontinuálny obrazový záznam (videozáznam) priestoru kontrolnej linky STK, 
b) zariadením, ktoré automaticky zasiela snímky do automatizovaného informačného systému, 
c) dvoma zariadeniami na čítanie čiarového kódu.

Monitorovacie záznamové zariadenie musí zaznamenať vstup vozidla na kontrolnú linku, priebeh technickej kontroly vozidla na kontrolnej linke a  výstup vozidla z kontrolnej linky. Monitorovacie záznamové zariadenie zašle snímky do automatizovaného informačného systému technických kontrol vozidiel. Snímky musia umožniť rozpoznanie evidenčného čísla, druhu vozidla, farby vozidla a ďalších zjavných rozlišovacích znakov vozidla.

Monitorovacie záznamové zariadenie musí umožniť automaticky previesť evidenčné  číslo vozidla do textového reťazca a ten následne odoslať do automatizovaného informačného systému. Monitorovacie záznamové zariadenie na STK musí byť na všetkých STK do 30. júna 2013.

Monitorovacie záznamové zariadenie je tvorené:

a) najmenej dvoma záznamovými zariadeniami, ktoré vyhotovujú digitálne statické obrazové záznamy (snímky); ak ide o neprejazdné pracovisko emisnej kontroly najmenej jedným záznamovým zariadením vyhotovujúcim snímky, 
b) zariadením, ktoré automaticky zasiela snímky do automatizovaného informačného systému, 
c) dvoma zariadeniami na čítanie čiarového kódu; ak ide o neprejazdné pracovisko emisnej kontroly jedným zariadením na čítanie čiarového kódu.

Monitorovacie záznamové zariadenie musí zaznamenať vstup vozidla na pracovisko emisnej kontroly a výstup vozidla z pracoviska emisnej kontroly. Monitorovacie záznamové zariadenie zašle snímky do automatizovaného informačného systému emisných kontrol. Snímky musia umožniť rozpoznanie evidenčného čísla, druhu vozidla, farby vozidla a ďalších zjavných rozlišovacích znakov vozidla. Monitorovacie záznamové zariadenie musí umožniť automaticky previesť evidenčné  číslo vozidla do textového reťazca a ten následne odoslať do automatizovaného informačného systému.

Monitorovacie záznamové zariadenie na PEK musí byť na všetkých PEK, ktoré sú súčasťou STK do 30. júna 2013, a ktoré nie sú súčasťou STK do 31. decembra 2013.

Neváhajte a využite naše niekoľkoročné skúsenosti a nechajte si vypracovať cenovú ponuku pre vašu STK a PEK na info@sbsystem.sk ešte dnes!!!

 

ZjgxO